Kategórie
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spoločenské šaty

Zoradiť produkty podľa: Zostupné poradie
Zobraziť:

 
Dlhé bledoružové šaty s tylovou sukňou
H. Veronika

Dlhé bledoružové šaty s tylovou sukňou

81,95 €
Dlhé zelené šaty s rozparkom a volánmi
K. Mariana

Dlhé zelené šaty s rozparkom a volánmi

61,95 €
Zavinovacie modré šaty s vreckami
K. Mariana

Zavinovacie modré šaty s vreckami

51,95 €
 
 

Spoločenské dámske šaty Spoločenské šaty dlhé

Plesová sezóna, svadba priateľov či návšteva opery sú príležitosti, ktoré si nevyhnutne žiadajú spoločenské šaty. Každá dáma obľubuje určitý strih a prevedenie šiat a preto sme na stránkach Rouzit pripravili široký výber dámskych šiat, ktoré ulahodia i tým najnáročnejším preferenciám. Spoločenské šaty sú určené predovšetkým na formálne udalosti a tomu zodpovedá i ich celková úprava a prevedenie. Luxusný materiál, iskrivé farby a nápadité aplikácie, ktoré dokonale podtrhujú celkový elegantný vzhľad sú nevyhnutnosťou. Spoločenské šaty však napriek tomu predstavujú rôznorodú skupinu, ktorá úspešne zvláda pokryť všetky nároky spoločenských situácií. Objavte našu ponuku nádherných spoločenkých šiat a zamilujte sa na prvý i každý pohľad. 

Plesové šaty

V prvom momente po vyslovení termínu spoločenské šaty si mnoho dám predstaví krásnu róbu dlhého strihu, ktorá ohuruje svojou krásou a luxusným prevedením. Či už v hlave nosíte predstavu Popolušky ponáhľajúcej sa na bál alebo elegantnej dámy v šatách, ktoré padnú ako druhá koža – máte rozhodne pravdu. Plesové šaty sú prvou kategóriou a vyznačujú sa dĺžkou siahajúcou až po zem. Plesová róba je nevyhnutnosťou, ak chcete zažiariť na plese. Mnoho plesov sa vyznačuje uvoľnenou atmosférou, ale i tak by ste v prípade plesu mali siahnuť po dlhom strihu. Experimentovať môžete napríklad so strihom sukne. Veľmi obľúbená áčková sukňa plesových šiat, ktorá ohuruje množstvom vrstiev či jemnou aplikáciou, ktorá je vyšitá. Momentálne sú mimoriadne obľúbené spoločenské šaty vyzerajúce jemne a krehko – kombinácia čipky a tylu je priam stvorená na vytvorenie takého dojmu. Skvelou voľbou sú však plešové šaty s púzdovým strihom, ktorý dokonale kopíruje ženské krivky a vyznačuje sa úzkym strihom čo rozšírením sukne v oblasti kolien. 

Pri návšteve plesu nezabudnite svoje šaty dokombinovať zvolením správnej obuvi – ideálne sú sandále alebo lodičky na vysokom opätku. Zabudnúť by ste nemali ani na malú plesovú kabelku a kabátik, ktorý si prehodíte na vrch. Jemne a stále štýlovo pôsobí plášť z umelej kožušiny. V oblasti doplnkov stavte na striedmosť, zvlášť ak sú už samotné šaty šperkom. V opačnom prípade zvoľte jeden výrazný šperk, na ktorý upriamite pohľady. 

Šaty pre družičky Spoločenské šaty pre družičky

Dnes je veľmi obľúbenou voľbou voliť šaty pre družičky v rovnakom štýle. Ako však vieme, každá dáma sa vyznačuje svojimi osobitými stránkami a preto je skvelé, ak má každá možnosť na svadbe zažiariť. Z toho dôvodu sú šaty pre družičky volené v jednej farbe ale rozdielnych strihoch, ktoré zvýrazňujú silné stránky každej z dám. Skvelou voľbou je, ak sa družičky s nevestou dohodnú na jednotnej dĺžke šiat. V dnešnej dobe sa svadby vyznačujú uvoľnenou atmosférou a i v šatách pre družičky prevláda uvoľnený štýl. Veľmi obľúbený je antický štýl šiat, ktorý siaha až po zem alebo zavinovacie spoločenké šaty, ktorých vrch je možné upraviť podľa konkrétnych požiadaviek družičky. Skvelou voľbou pri krátkom modeli je asymetrický strih šiat, ktorý skvelo zvýrazňuje dámsku postavu. Topánky sa opäť odohrávajú v réžii samotných družičiek a na svadbu je prípustné voliť i topánky bez opätku. Ak sa cítite pohodlnejšie v balerínach, voľte prepracovaný model napríklad s čipkovými detailmi. Ak sa čipka nachádza už na samotných družičkovských šatách, siahnite radšej po jednoduchých topánkach. V oblasti doplnkov siahnite po výrazných náušniciach – hlavnou ozdobou družičiek sú často kvety a v tom prípade by iné doplnky príliš nevynikli. 

Kokteilové šaty 

Vyznačujú sa dĺžkou do polovice stehien alebo pod kolená a sú ideálnou voľou pre návštevy divadla či opery. Rovnako ako predchádzajúce kategórie i kokteilové šaty hýria farbami i napriek tomu, že najznámejším zástupcom tejto kategórie sú malé čierne šaty. Kokteilové šaty sa často vyznačujú ramienkami, ktoré je možné odopnúť. Naraziť je však možné i na kokteilové šaty s rukávmi i keď v tomto smere patrí tento model medzi zriedkavé úkazy. I napriek svojej dĺžke nachádzajú na kokteilových šatách skvelé uplatnenie aplikácie. Čipka, flitre či ligotavé kamienky sa v žiare večerných svetiel zmenia na nádherný úkaz. Strih šiat je veľmi často puzdrový, ktorý zvýrazní ženské krivky alebo strihaný do tvaru písmena A, ktorý pôsobí veľmi romanticky a elegantne. Kokteilové šaty môžete pri návšteve divadla či večernom podujatí doplniť kašmírovým svetrom na zapínanie, ktorý je ako stvorený na túto príležitosť a umožní vám cítiť sa pohodlne. Voľbou môže byť i dámske sako. Samozrejmosťou je doplnenie lodičkami. Pri voľbe doplnkov siahnite po zaujímavej dámskej kabelke, ktorá šaty krásne vyzdvihne a napríklad po jemnej retiazke na krk. Ak šaty oplývajú nápadnými aplikáciami, šperky už voliť nemusíte. Samotné kokteilové šaty sa stanú dostatočným šperkom. Ak však šperky volíte, doplňte zdobené šaty jednoduchým prsteňom či náramkom. 

Šaty na stužkovú

Stužková slávnosť je jedinečným okamihom. Šaty na stúžkovú by teda mali dokonale korešpondovať so slávnostným tónom danej chvíle. Či už si zvolíte úzky strih, puzdrový alebo sukňu strihanú do A snažte sa voliť zaujímavé farby. Pastelové alebo žiarivé a sýte farby šiat na stúžkovú sú dokonalou voľbou. Ak sa už chystáte siahnuť po tlmených farbách, ako sivá, čierna či béžová, zvoľte doplnky v podobe vlasových ozdôb, šperkov či kabelky, ktoré celý model oživia a vás prežiaria. Na stužkovú slávnosť voľte topánky na vysokom opätku – pôsobia slávnostne a zároveň žensky. Vzhľadom na chladnejšie počasie zvoľte plášť alebo kožúšok siahajúci do pásu. 

Výber spoločenských šiat by ste si mali veľmi dobre premyslieť. Nielen oni však hrajú prím v konečnom outfite. Rovnako nezabúdajte zvoliť vhodné topánky a postaviť celkový dojem na krásnych doplnkoch. Ak sa chystáte na spoločenskú udalosť na jeseň či v zime, zvoľte ako vrchnú časť spoločenský plášť alebo siahnite po veste či kožúšku z umelej kožušiny. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia