Kategórie
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dámska trekingová obuv

 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Dámska trekingová obuv Dámska trekingová obuv

Krásna príroda, dokonalý výhľad a čerstvý vzduch, ktorý štípe v pľúcach. Turistika je naozaj oslobodzujúca záľuba. Môžete vyliezť na najvyššie hory a skalné vrchy a vychutnať si dokonalý pohľad na krajinu. Základom dobrého turistu sú správne trekingové topánky, vďaka ktorým môžete bezpečne vyliezť kamkoľvek. Mnoho ľudí robí základnú chybu a na turistiku volia klasické tenisky či obyčajnú dámsku obuv určenú na šport. Trekingová dámska obuv má však tú výhodu, že je presne určená na náročný terén a chráni svojho nositeľa pred nepriazňou počasia i pred úrazom. Ako vybrať správne dámske trekingové topánky vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Širokú ponuku zároveň objavíte na Rouzit a my budeme dúfať, že vám naše topánky spríjemnia zážitky v prírode. 

Čo predstavuje dámska trekingová obuv?

Trekingová obuv sa radí medzi odolný typ topánok, ktoré vás nezradia ani v tom najkomplikovanejšom teréne. Zvyčajne siaha až po členky, vďaka čomu nohu stabilizuje a zahaľuje i citlivé miesto kĺbu. Odolný materiál na povrchu vám zaručí, že topánky tak jednoducho nenavlhnú a vy si udržíte nohy v suchu a teple i počas daždivého počasia. Samozrejmosťou je šnurovanie – pevné šnúrky umožňujú trekingovú topánku utiahnuť tak, aby tesne priliehala na nohu a nedochádzalo k jej uvoľneniu. V mnohých prípadoch býva trekingová obuv zvnútra vystlaná materiálom s izolačnými schopnosťami. Materiál zabraňuje úniku tepla a zabezpečuje tak, že po topánkach môžete siahnuť i počas mrazivého počasia. Podrážka trekingových dámskych topánok je tvarovaná, aby umožňovala i zdolávanie skalnatého terénu. Dámske trekingové topánky sa od pánskych odlišujú predovšetkým svojou šírkou – dámy majú užšiu nohu ako páni a preto je dôležité, aby ste pri výbere zamerali svoju pozornosť na dámske modely. Hoci pánsky môže sedieť na dĺžku chodidla, šírka býva v mnohých prípadoch problém. 

Trekingové topánky – sú jedinou potrebnou výbavou? 

Možno si myslíte, že pre zvládanie turistických výziev stačia trekingové topánky. Nie je to však tak. Sú samozrejme základom, ale vo výbave správneho turistu nesmú chýbať turistické nohavice, prešívaná bunda a funkčné dámske oblečenie, ktoré skvelo izoluje a zabraňuje úniku tepla. Snažte sa pri vyrazení na túry vyhýbať bavlnenému materiálu, ktorý pohlcuje vlhkosť. Či už sa vyhnete lejaku alebo len nasajete vlhkosť, ktorá je v horách vysoká, budete sa počas turistiky cítiť vo zvlhnutom oblečení nepríjemne a nepohodlne. Samozrejmosťou je i priestranný vak, do ktorého si zabalíte jedlo, vodu a vybavenie, ktoré budete potrebovať. So správne zvolenou obuvou môžete vyraziť za novými zážitkami. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia