Kategórie
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dámske čižmy

 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Dámske čižmy Dámske čižmy

Dámske čižmy patria medzi jedny z najobľúbenejších dámskych topánok a to najmä pre svoju úžasnú schopnosť tvarovať ženské nohy. Čižmy dokážu byť pohodlné i sexy. Sú nadčasovým kúskom, ktorý by rozhodne nemal chýbať v žiadnom štýlovom dámskom šatníku. Dámske čižmy vás dokážu prekvapiť svojou neuveriteľnou funkčnosťou a zároveň zahrať do karát elegancie. Ako ich kombinovať a aký typ voliť vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. 

Čížmy s opätkom alebo bez

Snáď absolútne základným delením dámskych čižiem je voľba opätku alebo rovnej či mierne zvýšenej podrážky pomocou platformy. Ak si ceníte svoje pohodlie, siahnite po čižmách s rovnou podrážkou, ktoré však stále dokážu pôsobiť elegantne a tvoria výborné doplnenie elegantných outfitov. V prípade, že opätky obľubujete, vašu pozornosť si určite získajú klasické čižmy a ihličkovým opätkom. Kompromisom medzi pohodlím a elegantným opätkom, ktorý opticky predĺži a zoštíhli postavu sú čižmy s hrubými opätkami či s klinovým opätkom.

Vysoké dámske čizmy 

Dámske vysoké čižmyV prípade dámskych čižiem je rozhodujúca i výška. V tomto prípade však nehovoríme o výške opätku, ale o výške celej čižmy. Veľkým trendom stále zostávajú čižmy nad kolená, ktoré si výborne rozumejú s puzdrovými sukňami či sukňami strihanými do A, ktoré končia v polovici stehien. Voľbou na istotu je samozrejme výška, ktorá končí v polovici lýtok a predstavuje tiež obľúbenú zimnú variantu mnohých dám. Výborne si rozumie s nohavicami úzkeho strihu slim či sukňami. V prípade týchto čižiem skvelo funguje i voľba sukne v dĺžke midi.  Pre mnoho dám je rozhodujúci i spôsob zapínania. Klasické dámske čižmy so zapínaním na zips je pohodlné, rýchle a v mnohých prípadoch i spoľahlivé. Ak však siahnete po niečom novom, rozhodne tým oživíte svoj outfit. Hovoríme o šnurovaní. Šnurovacie čižmy sú často spojené so zapínaním na zips a šnurovanie v tomto prípade funguje predovšetkým ako dekoratívny prvok. Napriek tomu je však efektné a predstavuje výrazný prvok celého outfitu. 

Ako čižmy správne zakomponovať do outfitu?

Zimné outfity majú stelesňovať predovšetkým ochranu pred zimou a tuhým mrazom. To však neznamená, že si na pomoc pri tejto neľahkej úlohe nemôžeme pozvať na pomoc módu. Čižmy nad kolená zakomponujte do outfitu s lesklými legínami koženého vzhľadu, dlhou bielou košeľou a dlhým kabátom v zaujímavej farbe. Nesústreďte sa len na bežné farby prevládajúce v zime. Osloboďte sa od čiernej a siahnite napríklad po malinovej. Ak sa nebojíte zaujímavých doplnkov, zakomponujte klobúk, ktorý je stále mimoriadne trendy.  Pri voľbe outfitu na večernú akciu môžete rovnako využiť čižmy. V tomto prípade odporúčame spoľahnúť sa na semišové čižmy. Rovnako môžete voliť čižmy nad kolená a skombinovať ich s puzdrovou sukňou a zaujímavým topom. Celkový dojem doladíte pomocou krásnych šperkov. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia