Ako si vybrať správnu veľkosť oblečenia?

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako si vybrať správnu veľkosť oblečenia?

Je zrejmé, že v internetovom obchode si jednotlivé kúsky oblečenia nevezmete do kabínky a nevyskúšate či Vám sedia. Preto Vám v tomto článku pomôžeme vybrať si správnu veľkosť nového oblečenia. Aby ste zistili, ktoré oblečenie Vám sadne je potrebné spoznať svoje mieri, na to budete potrebovať krajčírsky meter. Pri meraní by ste mali stáť vzpriamene a mať ľahké oblečenie, napr. bielizeň. Aby meranie bolo presnejšie, požiadajte niekoho o pomoc.

Tip: ak nemáte krajčírky meter, nezúfajte, použite obyčajnú šnúrku, ktorú neskôr ometáte pomocou pravítka alebo metra.

Ak máte krajčírsky meter pripravený môžeme ísť nato:

Dámske oblečenieA. obvod hrudníka

Telo držte vystreté a uvoľnené, nezadržujte dych a ani sa príliš nenadychujte. Krajčírsky meter vediete po obvode v najširšej časti hrudníka, cez prsia. Pri spájaní podložíme pod meter prst.

B. Obvod pasu

Pás meriame v najužšej časti brucha, v mieste nad pupkom a pod hrudným košom.
Pás nájdete ľahko, postavte sa pred zrkadlo a ak hornú polovicu tela otočíte mierne vbok, záhyb na boku tela Vám naznačí prirodzené umiestnenie pásu.
Snažte sa stáť rovno a brucho schválne nesťahovať. Hlavne pri tejto miere buďte k sebe úprimná, teraz nejde o to, pochváliť čo najmenším číslom, ale aby ste sa cítili pohodlne vo svojom oblečení.

C. Obvod bokov

Nohy priložte k sebe, tak aby sa chodidla dotýkali. Boky merajte v najširšej časti v mieste medzi rozkrokom a pupkom. Veľkosť bokov je dôležitá najmä pri odevoch s patentom naspodku, aby Vás príliš netlačili alebo naopak neodstávali.

D. vnútorná dĺžka nohy

Táto dĺžka je dôležitá pri výbere vhodnej veľkosti nohavíc, riflí a sukní. Zmerajte sa na vnútornej strane nohy, od rozkroku k podrážke nohy.

A čo teraz?

Teraz už poznáte svoje miery. Pri popise produktov nájdete veľkostnú tabuľku s rozmermi oblečenia. Podľa mier, ktoré ste namerali, si viete vybrať tú správnu veľkosť nového oblečenia.

Dámske oblečenie eshop

Tip: ak je vami nameraná veľkosť rovnaká ako uvedená veľkosť oblečenia, odporúčame objednať si väčšiu veľkosť.

A ak Vám predsa len nové oblečko nesadne, nezúfajte, stále nám ho môžete vrátiť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia