Kategórie
 
 
 
 
 
 
 
Vyberte si z ponuky

Dámske šaty - vínová

 
Zvoľte si niektorú z kategórií.
 
 

Dámske šatyRouzit Dámske šaty

Žiadne iné dámske oblečenie nepôsobí tak zmyselne a dokonalo ako dámske šaty. Šaty nepochybne patria medzi obľúbené oblečenie mnohých žien. Nádherne vykresľujú siluetu a zdôrazňujú krivky. Šaty sú vhodné pre všetky typy postav, preto aj štíhle aj plnšie dámy si na seba nájdu ten správny typ šiat. Neexistuje príležitosť či ročné obdobie, počas ktorého by si dámske šaty nenašli svoje uplatnenie.

Krátke šaty

Rovnako ako pri sukniach aj šaty sa vyznačujú troma dĺžkami – krátke, midi a dlhé. Mini šaty alebo inak krátka dĺžka šiat sa vyznačuje tým, že dáme siaha do polovice stehien. Krátke šaty sú veľmi hravé a môžete ich voliť napríklad na stretnutie s priateľkami v meste, nie sú však ideálnou dĺžkou na pracovné stretnutie. Krátke šaty sú ideálne pre nižšie ženy sa stávajú vizuálne vyššími tým, že majú krátke šaty s rovným strihom. Krátke šaty sú všestrannou zbraňou a môžu sa nosiť pri rôznych príležitostiach.

Midi šaty

Midi šaty sa vyznačujú dĺžkou siahajúcou do polovice lýtok. Polodlhé šaty je vhodné voliť do práce či na pracovné stretnutia a je v poslednom čase veľmi obľúbená. Dáme umožňuje cítiť sa krásna a zároveň povzbudzuje aj určitú tajomnosť. Midi dĺžka bola predovšetkým charakteristická pre minulé storočie v kombinácii s balónovým typom sukne alebo s áčkovým strihom šiat. Dnes však zažíva svoj veľký návrat a zakomponovala sa do spoločenských šiat i šiat na bežné nosenie. Je nielen veľmi vkusná ale i elegantná a ženská. Midi dĺžku nemusíte kombinovať len s áčkovým strihom sukne, ale výborne si rozumie i s puzdrovým strihom šiat, ktorý dokáže vykúzliť krásnu ženskú siluetu. 

Dlhé šaty

Dlhé šaty siahajú dáme až ku členkom. Každá z dĺžok nachádza svoje využitie u širokého spektra šiat na rôzne príležitosti, avšak pri plesových šatách sa spravidla uplatňuje dĺžka, ktorá siaha až po zem alebo minimálne ku členkom. Všeobecne platí, že dlhé šaty sú odporúčané pre vyššie a štíhle ženy. Dlhé šaty nielen upozorňujú na celkový vzhľad, ale pôsobia aj elegantné v jemných farbách

Rozmanitosť typov dámskych šiat

Rozmanitosť typov a strihov dámskych šiat rozbúši srdce nejednej ženy. K dispozícii sú dámske šaty v dlhých, krátkych, širokých alebo úzkych strihoch, s dlhými alebo krátkymi rukávmi. Dámske šaty s dlhým rukávom ponúkajú diskrétny vzhľad, vhodný napríklad do práce alebo na slávnostnú príležitosť. Podobne ako pri dámskych svetroch, aj pre šaty platí, že výstrih dokončuje celkový vzhľad.

Pletené šatyPletené šaty

Vďaka dámskym šatám sa cítime krásne a preto by bola škoda nedopriať si ich počas celého roka. Obľúbeným typom šiat počas zimy sú pletené šaty, ktoré sú veľmi príjemné na dotyk a vyznačujú sa vysokou hrejivosťou. Pletené šaty môžete kombinovať so zaujímavými pančuchami a jesennými kabátikmi. Doplňte pletené šaty kontrastným opaskom, ktorý na seba upriami pozornosť. Pri zimnom outfite s pletenými šatami sú vysoké čižmy siahajúce do polovice lýtok alebo až po kolená samozrejmosťou.

Košeľové šaty

Košeľové šaty sú ideálnym kúskom oblečenia na krásne letné dni, kedy ručička teplomeru stúpa nebezpečne vysoko. Budete sa v nich cítiť krásne ľahká a pritom ostanete štýlová a uvoľnená. Košeľové šaty môžete ideálne kombinovať s hravými a nápaditými kabelkami a sandálmi či jednoduchými plátennými topánkami, ktoré sú skvelou alternatívou pohodlnej letnej dámskej obuvi. Nezabudnite košeľové šaty doplniť zaujímavými doplnkami napríklad v podobe výrazných náušníc, ktoré rozžiaria váš letný look. 

Koktejlove šaty

Samostatným typom šiat sú kokteilové šaty, ktoré sú stvorené predovšetkým na večer a noc. Staré pravidlo hovorí, že dáma by mala mať vo svojom šatníku aspoň jeden kúsok kokteilových šiat, ideálne čiernych. V našej ponuke však objavíte okrem klasiky i zaujímavé kúsky doplnené čipkou, perlami či iným vzorom alebo lesklým vzhľadom. 

Rifľové šaty

Rifľové šaty sú obľúbeným kúskom oblečenia mnohých dám, ktoré ich často kombinujú i s legínami alebo ich nosia samotné. Už dávno neplatí, že rifľové šaty sú len modré, poskytujú široké množstvo vzorov a farieb. Do kombinácie s nimi môžete rovnako ľahko zakomponovať elegantné topánkami na vysokom opätku ako i pohodlné tenisky. Rifľové šaty si môžete zvoliť počas trávenia svojho voľného času, prechádzky, návštevy kaviarní s priateľmi ale i napríklad na bežné dni v škole. 

Zavinovacie šaty

Populárnym modelom sú zavinovacie šaty. Sú veľmi rýchlou voľbou nielen ako plážové šaty na plavky ale i na prechádzku v meste či nákupy. Zavinovacie šaty môžete kombinovať s veľkými plátennými taškami a ako zaujímavý doplnok určite zapôsobí aj slamený klobúk. Vo väčšine prípadov sú zavinovacie šaty vyrobené zo vzdušného a ľahkého materiálu, ktorý je pre leto skutočným ideálom. Nech už zvolíte akýkoľvek štýl – doplnené nápaditými doplnkami, ktoré z vás vykúzlia rebelku či divu,  alebo naopak jemnejšími, dajte im vo svojom šatníku počas leta zelenú. 

Dámske šaty, neodolateľná v každej príležitosti

Nie je jasne dané, ktorý typ dámskych šiat musíte voliť na danú udalosť, hoci je už roky zaužívaným pravidlom, že puzdrové šaty sa kombinujú predovšetkým do biznis outfitov. Antické šaty nachádzajú svoje uplatnenie v spoločenských a plážových šatách na leto. Šaty s áčkovým strihom, ktoré sú momentálne jedným z najobľúbenejších, sa zakomponovali do šiat na spoločenské udalosti ale i na prechádzky mestom či menej konvenčné párty. 

Plesové šaty

Plesové šaty by dáme mali siahať minimálne po členky, odporúčaná dĺžka je však až po zem. Kedysi bola pre plesové šaty príznačná nadýchaná a objemná sukňa a hoci ešte stále patrí k stáliciam, dnes sa spolu s ňou často objavuje i priliehavý strih. Kombinovať plesové šaty sa odporúča s lodičkami alebo plesovými sandálmi. Základom je malá kabelka, ktorá sa často nazýva i „psaníčko“. Pri voľbe vhodných šperkov, voľte jeden nosný kúsok, ktorý bude výrazný a dodá vášmu plesovému looku ten správny glanc. 

Spoločenské šaty - hviezdou na každom večierkuDámske spoločenské šaty Rouzit 

Spoločenské šaty vynikajú predovšetkým svojim zdobením, ktoré je vo väčšine prípadov výraznejšie ako na šatách určených na denné nosenie. Strih spoločenských šiat by mal dáme presne sedieť na postave a podčiarkovať jej silné vlastnosti. Dĺžky, ktoré sa predovšetkým na spoločenských šatách uplatňujú sú krátke a dlhé, v strihoch vyniká vysoká variabilita od puzdrových šiat až po elegantné šaty s asymetrickým strihom. Krátke spoločenské šaty sa odporúča voliť na udalosti, ktoré sú menej formálne, napríklad o pracovné večere či oslavy. Dlhé spoločenské šaty sú typické predovšetkým pre formálne udalosti ako sú plesy. 

Pohodlné letné šaty

Po nekonečných mesiacoch v bundách a rifliach prichádzajú na rád krátke letné šaty a sandálky. Leto patrí medzi optimistické obdobie plné dobrodružstiev a zábavy, aj preto si väčšina žien volí letné šaty v sýtych pastelových a žiarivých farbách, nápadných a kvetovaných vzoroch, ktoré na vaše okolie pôsobia povzbudivo. Každá žena obľubuje aj inú dĺžku letných šiat. Mladé dievčatá volia krátke letné šaty, v ktorých tak môžu ukázať svoje krivky a vynikajúco sa v nich bojuje proti teplu. V dlhých letných šatách sa mnoho žien cíti pohodlne a táto dĺžka šiat pôsobí decentne, preto túto dĺžku šiat volia skôr staršie dámy. V letných šatách sa chceme cítiť pohodlne za každých okolností, preto letné šaty z bavlny či ľanu sú vzdušné a príjemné na dotyk. Na Rouzit nájdete tie pravé letné šaty na dovolenku, do práce alebo len tak na voľný čas. Leto je obdobie, ktoré dámskym šatám praje najviac. Nezáleží na tom, či si šaty natiahnete na plavky aby ste si v plážovom klube vychutnali obed či šaty zvolíte ako outfit na pracovnú schôdzku, vždy budete vyzerať dokonalo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia